Новини та статті

Українців попередили, що наступна зима буде не менш складною, ніж попередня

Найскладнішу зиму в історії Україна пережила, проте майбутня обіцяє бути не менш важкою. Ключовий ризик той же: енергетичні об’єкти залишаються пріоритетними цілями для російських ракетних та дронових ударів, імовірність яких украй висока. Однак навіть без них енергосистема потерпає від проблем.

Фахівці одностайні в тому, що ключовий ризик  — обстріли інфраструктури. «Імовірність нових атак на енергетику вкрай велика і тоді аварійні ситуації та відключення неминучі. Однак точно оцінити чи спрогнозувати, якою буде ситуація, зараз неможливо»,  — говорить співрозмовник ЕП в уряді.

«Умови, у яких ми почнемо цю зиму, будуть набагато гіршими за ті, що були на початку минулої зими. Ми закінчили останній ОЗП, коли 75% теплової генерації були зруйновані або пошкоджені. Цього не було у 2022 році»,  — пояснив експерт.

Погоджується з ним експерт з енергетики Геннадій Рябцев: «Чому кажуть, що може бути гірше, ніж минулого року? Через відсутність резерву генеруючих потужностей. Баланс у нас зараз не достатньо міцний».

За словами голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, найбільша проблема зараз  —  відсутність запасу міцності в мережах “Укренерго”, а саме  — на підстанціях компанії.

«Ми залежні від великих генеруючих об’єктів, які видають електроенергію через великі підстанції. Відповідно, критично важливе значення має запас міцності на тих підстанціях, а зараз він недостатній»,  — вважає народний депутат.

Чи можливі відключення взимку?

Навіть за відсутності нових обстрілів такий сценарій імовірний. «Зараз ведуться розрахунки та моделюються різні сценарії. Який з них реалізується, прогнозувати важко. Споживання навіть улітку зростає, а на піку взимку воно буде ще більшим.

Якщо Запорізької АЕС у системі не буде, то в нас будуть досить відчутні проблеми з генерацією. Розмір цього дефіциту, як мені особисто вбачається, перекрити імпортом ми не зможемо. Просто стільки імпорту ми не затягнемо. Тому взимку цілком можуть бути обмеження»,  — вважає Харченко.

Сахарук наголошує, що під час осінньо-зимового періоду споживання електроенергії зростатиме. «Україна буде споживати більше і може виникнути значно більший дефіцит, який не вийде покрити імпортом. Який це буде обсяг? Покаже ситуація, тому що сильно впливатиме температура повітря.

Наприклад, кожні мінус пʼять градусів у Києві – це плюс 100 МВт споживання. Чим буде холодніше, тим більшим буде дефіцит. Коли імпорту бракуватиме, систему доведеться балансувати відключеннями»,  — каже виконавчий директор ДТЕК.

До чого готуватися населенню?

Якщо зібрати докупи всі поради, то вони будуть таким: варто готуватися до найгіршого сценарію, навіть якщо він не реалізується.

«Якщо у вас є генератор, проведіть його техогляд і запасіться пальним. Те саме стосується потужних павербанків. Готуйтеся до того, що ці речі вам знадобляться. Імовірність такого сценарію дуже велика»,  — попереджає Харченко.

Не позбуватися генератора радить і Сахарук. «Зараз є час для підготовки і ціни не такі великі, як минулої осені. Варто звернути увагу на утеплення будинків. Треба готуватися спокійно та без паніки»,  — каже виконавчий директор ДТЕК..

За словами Рябцева, варто забезпечити автономне енергозабезпечення будинків, фермерських господарств та малих підприємств на випадок аварій.

«Обладнання є і ціни значно нижчі, ніж були на піку попиту. Краще вкластися зараз, ніж потім сидіти без електрики та пального. Українцям треба зрозуміти: до кінця війни проблеми з електроенергією не зникнуть. Труднощі будуть навіть після її закінчення, тому краще до цього бути готовим»,  — підсумував Рябцев.

Наша компанія реалізує побутові та промислові генератори потужністю від 2 кВт до 2 500 кВт. Експерти проконсультують та підберуть саме той генератор, який якнайкраще відповідає вашим критеріям. Доставка, налаштування, гарантія! Телефонуйте та станьте енергонезалежними вже зараз: ☎️ +38 (067)-27-145-95 ☎️ +38 (067)-26-105-65

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *