Транзит української агропродукції через територію Польщі відновлено з 0:00 21 квітня.
Як уточнюється, для забезпечення можливості моніторингу сторонами транзитних переміщень сільськогосподарських товарів з України автомобільним та залізничним транспортом буде використовуватись функціонал системи NCTS. При цьому митницями призначення в транзитних деклараціях мають зазначатись морські порти Республіки Польща (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин) або митні органи інших країн-учасниць Конвенції (у т.ч. країни-члени ЄС).
«Зважаючи на зазначене, українським експортерам сільськогосподарської продукції рекомендується при оформленні експортних митних декларацій додатково, у внутрішній митниці відправлення, оформляти транзитні декларації відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Для уникнення непорозумінь у пунктах пропуску на суміжній стороні такі транзитні декларації мають бути доповнені даними безпеки (комбіновані декларації, які також замінюють подачу в країні-члені ЄС Entry Summary Declaration – ENS)», — вказується в повідомленні.
Також у відомстві додали, що при заповненні транзитних декларацій також важливо зазначати:
- повні (власні) назви компаній (відправник, одержувач, суб’єкт процедури тощо);
- коди товарів згідно з УКТ ЗЕД на рівні 6 знаків;
- фактичну країну призначення, куди прямують товари (можуть зазначатись треті країни);
- маршрут переміщення, який має обов’язково включати Україну (як країну відправлення), країну митниці призначення, а також усі країни на шляху переміщення товарів.
Джерело: АПК-Інформ